Vlhká teplota (anglicky wet-bulb temperature) je nejnižší teplota, které je možné za dané vlhkosti a teploty dosáhnout pouhým odpařováním vody (např. pocením).
Vlhká teplota je důležitá z hlediska pocení, které lidské tělo používá jako hlavní způsob ochlazování. Vlhká teplota 32 °C (při 100% relativní vlhkosti) odpovídá pocitové teplotě 55 °C. Lidský organismus se už nedokáže ochlazovat pocením a dochází k jeho přehřátí. Limitní vlhká teplota, kterou je lidské tělo velmi krátkodobě schopné snést, je 35 °C, pocitově jde o 70 °C.
Častější výskyt vlhké teploty na některých místech zeměkoule je jedním z důsledků globální změny klimatu. Na takových místech se člověk nebude schopen pohybovat venku, natož vyvíjet jakoukoliv venkovní aktivitu. Místa, na kterých byla zaznamenána vlhká teplota přesahující 32 °C zahrnují řadu míst v Indii, Pákistánu, Mexiku, Austrálii, Iráku, Saudské Arábii, Spojených Arabských Emirátech atd. Vlny horka už přinesly vlhké teploty nad 28 °C do USA a Evropy. Oteplování planety povede k významnému nárůstu počtu míst na zemi, zejména v pobřežních oblastech, které se v kombinaci se zvyšující se hladinou oceánů a moří a pronikáním slané vody hlouběji do ústí řek, stanou pro lidi zcela neobyvatelnými.